"ספורט בטוח" – מגן שיניים (Mouth Guard)

כאשר אנחנו חושבים על פציעות כתוצאה מספורט, אנו מדמיינים ענפי ספורט כמו סקי או אומנויות לחימה. רבים אינם יודעים כי פציעות באזור הפנים בספורט הן דבר שכיח יחסית ומגבילות ספורטאים רבים. על פי נתוני משרד הבריאות האמריקני כשליש מהפציעות הדנטליות נגרמות מפעילות ספורטיבית. בנוסף, כ-39 אחוז מכלל הפציעות של שחקני כדורסל מערבות פגיעה בשיניים ו/או בחלל הפה. כאשר מדובר בפציעה המערבת שבר של שיניים לעיתים מדובר בפציעות שיכולות להיות בלתי הפיכות ומהוות השפעה פסיכולוגית על הספורטאי. פציעות פה ולסת כמו שיניים שבורות, סדוקות או שנעקרו מעצמת החבלה, שברים או סדקים בעצמות הלסת או המפרק, הן כואבות ולעיתים (בעיקר כשמעורבות שיניים) גוררות טיפולים למשך כל החיים. חבלות המועברות דרך השיניים למפרק עלולות להיות מועברות דרך המפרק לגולגולת ולגרום אף לזעזוע מח.מגן שיניים – פיתרון קל וזול המפחית את הסיכון לפציעות
כמו בתחומים רבים, ניתן לנקוט בפעילות מונעת ובכך להפחית את הסיכון לפציעות בעזרת מגני שיניים לספורטאים. מגני שיניים משמשים ספורטאים וגם אנשים שאינם ספורטאים מקצועיים כהגנה בעת פעילות ועיסוק בספורט כגון כדורסל, כדורגל, כדורעף, רכיבה על אופניים, וענפי ספורט אחרים.

מגן שיניים לספורטאים גם מקנה הרגשה של ביטחון בעת פעילות ספורטיבית מפני שיורד החשש לקבל מכה עקב נפילה. קיימים מספר סוגים של מגיני פה סטנדרטים אך הם מהווים הגנה מוגבלת בלבד משום שהם דקים יחסית והם משנים צורה עם הזמן.
לעומת זאת, מגיני פה המותאמים על ידי רופא שיניים, נעשים תוך לקיחת מידה מדוייקת ויצירה של הסד בוואקום או בלחץ (Custom Fabricated), הם מדויקים יותר שכן הם מותאמים למנשך הספציפי של הספורטאי. ההגנה בעזרתם היא טובה מאוד משום רמת הדיוק גבוהה, בעלי עובי מספק שניתן לשלוט עליו, הושבה טובה ויציבה ועקב כך גם מאפשרים נוחות מירבית בנשימה, בדיבור ובהושבת הסד.

חשוב להדגיש כי שיניים יכולות להיפגע גם בעת חבישת מגן שיניים סיליקון, אך השימוש בו מקטין את כמות וחומרת הפגיעות למינימום , ולרוב מונע אותן לחלוטין. בהיותו מעין בולם זעזועים, מגן השיניים משכך את ומקטין את חומרת הנזק העלול להיגרם לשיניים.

מגן שיניים לספורטאים ניתן במחיר מיוחד לגולשי האתר
יש ליצור קשר עם המרפאה בטלפון 03-5320044
על מנת לתאם תור ללקיחת מידות למגן השיניים
מחיר: 350 ₪ 

הנכם מומנים לתאם תור להזמנת מגן שיניים – אנו נשמח לעמוד לרשותכם.
ד"ר תמר פינקלשטיין וצוות המרפאה

 טלפון:* דואר אלקטרוני: שם מלא*
מומחה יישור שיניים

ד"ר תמר פינקלשטיין - מומחית ליישור שיניים


יישור שיניים מאפשר לכל אדם, בכל גיל, להגיע לחיוך בריא ויפה המשפר את ההופעה החיצונית ותורם להרגשה טובה ולביטחון עצמי גבוה.

:שיטות הטיפול במרפאתנו

שיטת Invisalign

שיטת Incognito

שיטת DAMON

שיטת אירודנטיס

מגן שיניים

פורום יישור שיניים / אורתודונטיה
מגן שיניים לכדורסל, מגני שיניים לספורטאים – הפחתת סיכון לפציעות - אורתודנטיה